آخرین نسل پورشه 911 به طور رسمی معرفی گردید

وبسایت دنده 6: پورشه 911 جدید از راه رسید و طبق معمول تغییر زیادی را در طراحی جلوی خودرو نمی توان حس کرد. اما پورشه موارد جدیدی را به لیست تکنولوژی ها اضافه نموده، موتور سری کاررا S را بهبود داده و یک شاسی تمام آلومینیومی را برای نسل هشتم سری 911 در نظر گرفته است.

آخرین نسل پورشه 911 به طور رسمی معرفی گردید

نسل جدید که با کد 992 شناخته می گردد، از همان فرمولی استفاده می نماید که برای دهه هاست که در ساخت سری 911 استفاده می گردد. فعلا تنها از مدل های کاررا S و کاررا 4S رونمایی شده است که در هردو آن ها موتور تخت شش سیلندر سه لیتری وظیفه تامین قدرت را بر عهده دارد. قدرت خروجی این موتور به 443 اسب بخار افزایش داده شده است که به نسبت نسل قبل پیشرفت 23 اسب بخاری را نشان می دهد.

پورشه می گوید که کاررا S که محور عقب است می تواند طی 3.7 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد. در عین حال مدل 4S با استفاده از چهار چرخ متحرک خود می تواند در 3.6 ثانیه به این سرعت برسد. درواقع نسل جدید 0.4 ثانیه سریع تر از نسل پیشین است. همچنین با انتخاب پکیج Sports Chrono، می توان 0.2 ثانیه نیز می توان شتاب را بهبود داد.

گر در طراحی خودرو دنبال پیدا کردن تغییرات هستید، می توانیم به عریض تر شدن 911 اشاره کنیم که 45 میلی متر بیش تر از قبل است. طراحی جدید چراغ LED جلو، خطوط عمودی بر روی کاپوت که یادآور نسل اول 911 هستند و طراحی جدید چراغ ها در انتهای خودرو از دیگر تغییرات در طراحی 911 جدید به حساب می آیند. سپر عقب نیز عضلانی تر از قبل شده است و دو سر اگزوز بزرگ در دو سمت پلاک قرار گرفته اند.

در داخل خودرو نیز تغییرات ملموسی را می توان پیدا کرد. خطوط کشیده در قسمت های مختلف دیده می شوند و طراحی صفحه آمپر نیز تغییر نموده است. اما مهم ترین تغییر مربوط به سیستم اطلاعات و سرگرمی می گردد که صفحه نمایش 10.9 اینچی بزرگ آن در وسط خودرو نظرها را به سمت خود جلب می نماید.

در مقابل راننده با اینکه درجه نمایش دور موتور باقی مانده، اما در دو سمت آن دو صفحه نمایش اضافه شده است که اطلاعات جانبی را به راننده می دهند.

فعلا خبری از گیربکس دستی در نسل 992 نیست و همه مدل ها با گیربکس دو کلاچه هشت سرعته به فروش خواهند رسید. البته پورشه می گوید که در آینده یک گیربکس با قابلیت تعویض دنده توسط راننده اضافه خواهد شد که امیدواریم در آن زمان شاهد گیربکس 7 سرعته دستی 911 قبلی باشیم.

قیمت 911 کاررا S مدل 2020 از 113200 دلار شروع می گردد که در صورت انتخاب مدل 4S، این مقدار به 120 هزار دلار افزایش پیدا می نماید. امکان سفارش دهی این مدل ها از الان وجود دارد ولی تا تابستان سال آینده خودروها تحویل داده نخواهند شد.

منبع: برترین ها

به "آخرین نسل پورشه 911 به طور رسمی معرفی گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین نسل پورشه 911 به طور رسمی معرفی گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید