آمار اسکان نوروزی در استان بوشهر به بیش از 90 هزار نفر در روز رسید

به گزارش وردپرس کار، مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به اختصاص 2 هزار و 966 کلاس به ستاد اسکان آموزش و پرورش استان بوشهر در نوروز امسال، بیان کرد: ظرفیت مدارس شهرهای ساحلی بوشهر، گناوه و دیلم تکمیل شده است.

آمار اسکان نوروزی در استان بوشهر به بیش از 90 هزار نفر در روز رسید

به گزارش وردپرس کار، ناصر کرمی با اشاره به افزایش مسافران نوروزی در شهرهای ساحلی گفت: شهرستان های بوشهر، گناوه و دیلم بیشترین مسافر را دارند و تعداد مدارس مشخص شده جوابگوی حجم گردشگران نیست.

وی گفت: تعداد 393 مدرسه در استان بوشهر برای اسکان گردشگران نوروزی تجهیز شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: با توجه به تکمیل ظرفیت مراکز اسکان فرهنگیان و مدارس شهرهای بوشهر، گناوه و دیلم، آموزش و پرورش برای خدمات رسانی به مسافران مجبور به صدور مجوز برپایی چادر در مدارس شده است.

کرمی اضافه نمود: آموزش و پرورش در این مناطق، سعی در راهنمایی مسافران به روستاهای همجوار را دارد تا گردشگران شرایط مطلوب تری داشته باشند.

وی با اشاره به آمار پذیرش مسافران نوروزی در مراکز اسکان موقت استان، گفت: در سرانجام روز دوم فروردین، 32 هزار و 237 نفر در قالب هشت هزار و 683 خانوار در مراکز اسکان فرهنگیان استان بوشهر مورد پذیرش قرار گرفتند.

کرمی توضیح داد: از این تعداد، 28 هزار و 41 نفر فرهنگی در قالب 7 هزار و 790 خانوار در ستادهای اسکان استان اقامت دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: از 32 هزار و 237 نفر گردشگر اسکان یافته در مدارس استان بوشهر، حدود 10 درصد آن به تعداد 3 هزار و 217 نفر در قالب 893 خانوار غیرفرهنگی بوده اند.

وی اضافه نمود: بر این اساس، آمار اسکان نوروزی تاکنون به 90 هزار و 458 نفر در روز می رسد.

کرمی تاکید نمود: تا روز دوم فروردین شهرستان های بوشهر با 9 هزار و 989 مسافر، گناوه با شش هزار و 759 مسافر و دیلم با 5 هزار و 408 مسافر به ترتیب پذیرای بیشترین مسافران نوروزی بوده اند.

وی با بیان این که پذیرش میهمانان نوروزی در سال 98 به دو صورت غیرحضوری به وسیله اینترنت و حضوری صورت می پذیرد، گفت: 30 درصد ظرفیت پذیرش در نوروز 98 به صورت رزرو اینترنتی بوده و مابقی به شکل حضوری است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر بیان کرد: مسافران و گردشگران می توانند برای پذیرش اینترنتی به سایت ستاد اسکان فرهنگیان وزارت آموزش و پرورش به نشانی eskan.medu.ir مراجعه و نسبت به رزرو محل اقامت خود اقدام نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آمار اسکان نوروزی در استان بوشهر به بیش از 90 هزار نفر در روز رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار اسکان نوروزی در استان بوشهر به بیش از 90 هزار نفر در روز رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید