اجرای بخشی از نظام فراوری مسکن در شهر جدید پردیس

به گزارش وردپرس کار، حبیب الله طاهرخانی در مراسم شروع عملیات اجرایی زیرساخت های پردیس و مطالعات فاز دو قطار برقی تهران پردیس گفت: شرکت عمران شهرهای جدید اسکان بخش قابل توجهی از انتقال جمعیت تهران را برای سکونت در شهر جدید پردیس برنامه ریزی نموده است. با توجه به اینکه این شهر در حال حاضر 100 هزار نفر جمعیت دارد، ساخت 80 هزار واحد مسکن مهر در این شهر در حال اجراست که ظرف دو یا سه سال آینده جمعیت این شهر به بیش از 400 هزار نفر می رسد که احتیاج به زیرساخت های کلان دارد.

اجرای بخشی از نظام فراوری مسکن در شهر جدید پردیس

وی اضافه کرد: شرکت عمران شهرهای جدید برنامه توسعه زیرساختها و زیربناها را در سایر شهرهای جدید نیز با استفاده از منابع خود این شهرها و بدون اتکا به منابع دولتی پیگیری می نماید.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: امروز مطالعات پروژه احداث متروی تهران-پردیس شروع می گردد و به زودی ساخت خود این پروژه نیز کلنگ زنی خواهد شد. ساخت متروی تهران-پردیس با مشارکت شرکت عمران شهرهای جدید و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا ساخته خواهد شد.

طاهرخانی توضیح داد: در آینده نزدیک شاهد افزایش جمعیت شهر جدید پردیس خواهیم بود که این موضوع تردد در آزادراه تهران-پردیس را با مشکل روبرو می نماید. از همین رو برای ساخت متروی تهران-پردیس هزار میلیارد تومان تخصیص یافته است.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با بیان اینکه در شهر جدید پردیس مشکل عقب ماندگی احداث ابنیه و آماده سازی اراضی نسبت به ساخت و ساز واحدهای مسکونی دیده می گردد، گفت: با اجرای پروژه آماده سازی اراضی از سوی قرارگاه خاتم، این عقب ماندگی جبران خواهد شد. 200 هکتار از اراضی شهر جدید پردیس برای آماده سازی پیش بینی شده است.

طاهرخانی ادامه داد: بخشی از نظام فراوری و عرضه مسکن نیز با اجرای پروژه آماده سازی اراضی شهر جدید پردیس، در این شهر اجرا می گردد.

به گفته وی: بخش عمده ساخت مسکن مهر در شهرهای جدید به خاتمه رسیده و تنها توسعه زیرساختهای آن باقی مانده است ولی ما در شرکت عمران شهرهای جدید متعهد به سکونت پذیر کردن سایت های مسکن این شهرها هستیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اجرای بخشی از نظام فراوری مسکن در شهر جدید پردیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای بخشی از نظام فراوری مسکن در شهر جدید پردیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید