ادامه اظهارات نژادپرستانه رئیس جمهور آمریکا این بار در بالتیمور

رئیس جمهور آمریکا بار دیگر به یک نماینده دموکرات حمله کرد و خواستار انجام تحقیق درباره عملکرد وی شده است.

ادامه اظهارات نژادپرستانه رئیس جمهور آمریکا این بار در بالتیمور

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بار دیگر به الیجه کامینگز کننده دموکرات حمله کرد و از کمیته نظارت و اصلاحات مجلس کنندگان آمریکا خواست تا درباره ربوده شدن یا حیف و میل شدن منابع مالی و پول اختصاص یافته به بالتیمور غربی تحقیق کند.

به گزارش یورونیوز، اظهارات تازه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا خطاب به مردم بالتیمور و به ویژه کننده این شهر، الیجا کامینگز به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است.

رئیس جمهوری آمریکا شنبه شب در صفحه توییتری خود با حمله به الیجا کامینگز او را قلدری بی رحم خواند که بی دلیل سر مامورانی که در گشت های مرزی کار می کنند داد و فریاد می زند. او همچنین بالتیمور را منطقه ای به هم ریخته پر از موش های فاضلاب و کثیف خواند.

این حملات تند دونالد ترامپ خطاب به کننده ای بود که دولت آمریکا را به دلیل عدم توجه به بازداشتگاه های مرزی مورد انتقاد قرار داده بود.

هفته گذشته کامینگز از کوین مک آلینان وزیر امنیت کشور به دلیل وضعیت بازداشتگاه های مهاجران شدیدا انتقاد کرده بود.

ترامپ همچنین با توییت و ریتوییت کردن چندین ویدئو از وضعیت نامناسب بالتیمور، کامینگز را بی کفایتی متهم کرد.

وی گفت: چرا باید این همه پول منطقه ای که لیجا کامینگز حضور دارد فرستاده شود؟ آنهم در شرایطی که این منطقه خطرناک ترین و بدترین منطقه در کل آمریکا است؟ هیچ انسانی نمی خواهد آنجا زندگی کند. این همه پول کجا رفته است؟ چقدر از این پول ها دزدیده شده است؟ این فساد وحشتناک باید هرچه سریع تر مورد تحقیق و بررسی قرار گیرد.

او همچنین از کننده مردم بالتیمور خواست تا به اوضاع منطقه خود توجه داشته باشد.

اما این اظهارات ترامپ به شدت از سوی کنندگان دموکرات محکوم شد. نانسی پلوسی، رئیس مجلس کنندگان آمریکا ترامپ را به حمله نژادپرستانه علیه یک کننده مجلس متهم کرد.

پلوسی با به اشتراک گذاشتن توییت نخست رئیس جمهور آمریکا، ضمن حمایت از کامینگز، او را رهبری قابل افتخار در بالتیمور خواند و اضافه نمود: همه ما حمله نژادپرستانه رئیس جمهوری علیه این کننده را رد می کنیم.

داغ شدن هشتگ ترامپ یک موش است

پس از توئیت توهین آمیز دونالد ترامپ مبنی بر این که شهر بالتیمور پر از موش است، حالا کاربران توییتر با هشتگ ترامپ یک موش است به وی پاسخ می دهند.

کاربری با انتشار یک بالن موشی از ترامپ نوشت: ترامپ یک موش خائن و نژادپرست است.

یکی از کاربران نوشت: بسیاری از مردم می گویند ترامپ یک موش است؛ البته موش ها خیلی باهوش هستند و می توانند چیز های جدید یاد بگیرند و ترامپ اصلا شبیه آن ها نیست.

کاربر دیگری نوشت: ترامپ یک موش نیست بلکه انسانی بسیار بد و شیطان صفت است که وجودش را حرص و خودشیفتگی تصور ناشدنی پر کرده است.

ترامپ روز شنبه در حساب توییتر خود در اظهاراتی توهین آمیز علیه الیجا کامینگز، رئیس کمیته اصلاحات و نظارت مجلس کنندگان ، شهر بالتیمور، حوزه انتخابیه وی را آشفته بازار پر از موش نامید.

روزنامه بالتیمور سان در واکنش به این اظهارات توهین آمیز ترامپ، وی را پست ترین فرد راه یافته به کاخ سفید نامید و خطاب به او نوشت: بهتر بود جانورهای موذی را در محل زندگی خودت داشتی تا این که خودت به یکی از آن ها تبدیل شوی.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ادامه اظهارات نژادپرستانه رئیس جمهور آمریکا این بار در بالتیمور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه اظهارات نژادپرستانه رئیس جمهور آمریکا این بار در بالتیمور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید