بازداشت نظامی آمریکایی در اوکیناوا به خاطر حمله به پلیس

مقام های ژاپنی اعلام کردند، یک تفنگدار دریایی آمریکا که در حالت مستی به یک مغازه آسیب زده و سپس به مامور پلیس جزیره اوکیناوا حمله نموده، بازداشت شده است.

بازداشت نظامی آمریکایی در اوکیناوا به خاطر حمله به پلیس

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در حالی که طی سال های گذشته ارتکاب جرایم مختلف توسط نظامیان آمریکایی مستقر در ژاپن از قبیل تجاوز و قتل زنان جنجال های زیادی ایجاد نموده است، در تازه ترین مورد از اقدامات غیرقانونی آمریکایی ها، یک تفنگدار دریایی این کشور در جزیره اوکیناوا به اموال عمومی آسیب زده و به یک مامور پلیس حمله نموده است.

بنا بر نوشته پایگاه آمریکایی استارز اند استرایپس، یک جوان 23 ساله و عضو تفنگداران دریایی آمریکا طی آخر هفته (روز شنبه و یکشنبه به تقویم آمریکا) به اتهام تخریب اموال در جزیره اوکیناوا و حمله به یک مامور پلیس ژاپن بازداشت شده است.

به گفته قائم مقام رئیس پلیس اوکیناوا، این نظامی آمریکایی که در زمان بازداشت کاملا مست بوده، به اموال فروشگاه آسیب زده بود و با یک مأمور پلیس که برای انجام وظیفه به صحنه اعزام شده بود، درگیر شده است. هیروتوشی ایها همچنین خاطرنشان کرد، دوگان در بازداشتگاه ضمن درگیری با مأموران پلیس با دست به سر یکی از آنها ضربه زده است.

اعتراضات مردم ژاپن به حضور نظامیان آمریکا

به گفته این مقام ارشد پلیس اوکیناوا، قرار است امروز (دوشنبه) رسما روند شکایت حقوقی از این تفنگدار دریایی آمریکا به اتهام آسیب به اموال عمومی، حمله به مامور و ممانعت از اجرای وظایف ماموران پلیس شروع گردد.

حضور چندین دهه ای نظامیان آمریکایی در ژاپن بعد از سرانجام جنگ جهانی دوم به ویژه در جزیره اوکیناوا و ارتکاب جرایمی از قبیل تجاوز و قتل زنان و دختران ژاپنی در حالی ادامه داشته که در چند سال گذشته اعتراض های مردمی با این حضور گسترش یافته است.

یکی از مسائل تنش زا در روابط واشنگتن و توکیو در سال های گذشته، ارتکاب جرایمی از قبیل تجاوز و قتل دختران و زنان ژاپنی توسط نظامیان آمریکایی بوده است.

یکی از این موارد جنجالی در سال 2017 میلادی رخ داد که در نهایت به صدور حکم حبس ابد منجر شد. طی این پرونده، کنت فرانکلین شینزاتو جوان 33 ساله آمریکایی و عضو سابق تفنگداران دریایی این کشور به جرم تجاوز به زن 20 ساله ژاپنی و قتل او گناهکار شناخته و به زندان ابد محکوم شد.

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "بازداشت نظامی آمریکایی در اوکیناوا به خاطر حمله به پلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت نظامی آمریکایی در اوکیناوا به خاطر حمله به پلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید