بحران کرونا فرصتی منحصربه فرد برای صنعت گردشگری

به گزارش وردپرس کار، در حال حاضر هشتگ #در-خانه-بمانیم در سرتاسر دنیا به راه افتاده است که برای صنعت گردشگری ضربه ای مهلک به شمار می رود. بحران کوید 19، منع مسافرت به بیشتر کشورهای دنیا، بسته شدن مرزها و تمام اقدامات دیگری که دولت ها اتخاذ کرده اند، همه چیز را در صنعت گردشگری برای همیشه تغییر خواهد داد و این صنعت دیگر مانند گذشته نخواهد بود. اما این درواقع فرصت خوبی برای مقاصد گردشگری و در کل صنعت گردشگری است.

بحران کرونا فرصتی منحصربه فرد برای صنعت گردشگری

این بحران در صورتی یک فرصت تکرار نشدنی برای این صنعت خواهد بود که هتل دارها، فعالان گردشگری، تورگردان ها، مقاصد گردشگری و... شرایط کنونی را به عنوان یک فرصت منحصربه فرد برای برون رفت از بحران ببینند و بعد از اتمام این شرایط شروع تازه و پرقدرتی برای کسب وکار خود داشته باشند.

این فرصت منحصربه فرد همین حالاست، همین حالا که صنعت گردشگری به کلی به سطح اشغال و درآمد تقریباً صفر رسیده است. این زمان فرصتی برای همه است تا در چشم انداز پیشرو تجدیدنظر کنند، چراکه بعد از بحران همه باهم از صفر شروع خواهند کرد.

ازآنجایی که عاملان سفر آنلاین مانند وب سایت بوکینگ، بازار را در دست خود گرفته اند، هتل ها مجبورند 60 تا 80 درصد از سودشان را به آن ها بپردازند و این مسئله ضرر بزرگی برای صنعت گردشگری به شمار می رود. هرچند، با توجه به اینکه صنعت گردشگری در طول 10 سال گذشته سرعت رشد کمی در اتخاذ فناوری های جدید و کسب فرصت های جدید در بازار داشته است و به تغییر رفتار مشتری توجهی نکرده است، عاملان سفر آنلاین توانسته اند به رشد قابل توجهی دست پیدا کنند و هتل های سرتاسر دنیا هم به آن ها وابسته شده اند و سود زیادی به آن ها می پردازند، به طوری که بسیاری از این عاملان درآمد بیشتری نسبت به هتل ها خواهند داشت.

حالا که بحران کرونا تقریباً تمام سفرهای دنیا را متوقف کرده است، این فرصت برای صنعت گردشگری به وجود آمده که در مورد استراتژی های آینده خود فکر کند و در شیوه اداره هتل ها، رستوران ها، مقاصد گردشگری و.... تجدیدنظر کند.

شاید یکی از این استراتژی ها فاصله دریافت از این عاملان سفر آنلاین باشد تا بتوان سود بیشتری را به بخش گردشگری اختصاص داد. این فرصت خوبی برای گردشگری و مقاصد سفر است که کنترل بازار گردشگری را دوباره به دست بگیرند و حضور خود در رسانه های دیجیتال را به اثبات برسانند، بازاریابی خود را بهبود بدهند و تبلیغات خود را به گوش همگان برسانند.

دگرگونی دیجیتالی (Digital Transformation) یک راه ایده آل برای نیل به این هدف است. حالا وقت آن رسیده که دست به کار شویم و ظرفیت های محلی، آموزش ها، فناوری های مربوطه و ... را ایجاد و ارائه کنیم تا تمام فعالیت بخش گردشگری را توانمند کنیم که دوباره کنترل توسعهٔ گردشگری پایدار را به دست بگیرند، چراکه بعد از اتمام بحران کرونا، همه از صفر شروع خواهیم کرد.

* بنیان گذار و مدیرعامل Rainmaker Digital

منبع: میراث آریا

به "بحران کرونا فرصتی منحصربه فرد برای صنعت گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحران کرونا فرصتی منحصربه فرد برای صنعت گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید