برخورد جدی با تخریب اراضی پایاب سد خداآفرین انجام می گردد

به گزارش وردپرس کار، شهامت راهنمایی ظهر سه شنبه در شورای منابع طبیعی استان اردبیل توضیح داد: اخیرا مواردی از تخریب منابع طبیعی در اراضی پایاب خداآفرین مشاهده شده و برای برخورد با متخلفان پرونده های قانونی نیز تشکیل شده است.

برخورد جدی با تخریب اراضی پایاب سد خداآفرین انجام می گردد

وی اضافه کرد: جلوگیری از هر گونه تخریب منابع طبیعی که به عنوان میراثی ارزشمند برای آیندگان محسوب می گردد، به عنوان یکی از اولویت های اساسی سازمانی نام برده شده که با کوشش عوامل فعال در سازمان منابع طبیعی و امور آبخیزداری و دستگاه های مرتبط با هرگونه نقض قوانین برخورد خواهد شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل یادآور شد: هر گونه کشت و واگذارای در اراضی پایاب سد خداآفرین باید با طی مراحل قانونی انجام گردد و در صورت عدم نهایی شدن واگذاری ها اجازه کشت در اراضی داده نخواهد شد.

راهنمایی در ادامه بر ضرورت مشارکت هر چه مناسب اهالی برای مدیریت و حفاظت از منابع طبیعی اراضی پایاب تاکید نمود و یادآور شد: در واگذاری اراضی پایاب نیازمند مشخص تکلیف واگذاری ها هستیم تا با ساماندهی مناسب و قانونی از تخریب بی رویه اراضی موجود پیشگیری گردد.

به گفته وی همگان باید در حفاظت از منابع طبیعی استان پیشگام بوده و با افزایش فرهنگسازی در قبال صیانت از منابع طبیعی و بکر خدادادی تمامی کوشش خود را بکار بندیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "برخورد جدی با تخریب اراضی پایاب سد خداآفرین انجام می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخورد جدی با تخریب اراضی پایاب سد خداآفرین انجام می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید