بیانیه مسکو دربارۀ تحریم های تازه علیه ایران

به گزارش وردپرس کار، وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای موضع مسکو را در قبال بازگشت تحریم های تازه آمریکا علیه ایران اعلام نموده است.

بیانیه مسکو دربارۀ تحریم های تازه علیه ایران

به گزارش خبرگزاری وردپرس کار در این بیانیه آمده است:

موج جدید تحریم های ایران که از طرف واشنگتن اعلام شده متوجه بهم زدن مساعی پیگیر طرفین برنامه جامع مشترک برنامه هسته ای ایران برای حفظ این توافق است.

خطی که واشنگتن در جهت شکستن ابزارهای حقوقی بین المللی در بخش عدم اشاعه بین المللی و کنترل تسلیحات، در پیش گرفته باعث دلسردی عمیق و نگرانی فزاینده است. اوضاع در حوزه امنیت جهانی رو به وخامت است. ایالات متحده اینک ضربه نیرومند دیگری به قرارداد عدم گسترش اسلحه اتمی وارد می نماید، که خودش با دورویی در خصوص تقویت آن حرف زده، اما در عمل در جهت ویران کردن قرارداد اقدام می نماید.

ما، هر تحریم یکجانبه با دور زدن تصمیم های شورای امنیت سازمان ملل را رد می کنیم، مخصوصاً وقتی آنها به شکل فرامرزی بکار گرفته شده و، چون مورد محدودیت های بکار گرفته شده از طرف آمریکا علیه ایران، منافع کشورهای ثالث را تحت تأثیر قرار می دهد. اگر واشنگتن، چنانچه اعلام می نماید، واقعاً به مذاکره با تهران علاقه مند است، پس سیاست اعمال فشار به واسطه تحریم ها به منظور پایین بردن ظرفیت اقتصادی و دفاعی ایران، و همچنین متزلزل کردن اوضاع سیاسی داخلی باید بلادرنگ مورد تجدید نظر قرار گیرد. چنانچه تجربه دیرینه نشان می دهد، نمی گردد به یاری روش اعمال فشار به کسب امتیاز از ایران نایل شد.

برجام بطور کامل موجودیت خود را تبرئه می نماید. این توافق بازدهی خود را اثبات نموده است. آژانس بین المللی انرژی اتمی بطور منظم تأیید می نماید که ایران تعهدات خود را رعایت می نماید. از مساعی پیگیر و حرفه ای آژانس بین المللی انرژی اتمی در این جهت حمایت می کنیم. اقدامات پیش بینی شده در بخش بازرسی و کنترل بطور کامل انجام می گردد. این امر به خودی خود شاهدی مطمئن بر ماهیت مسالمت آمیز برنامه هسته ای ایران است.

جامعه جهانی نمی تواند اجازه دهد دستآورد تا این اندازه مهم دیپلوماسی چندجانبه در نتیجه بوالهوسی یک کشور علناً نقض نماینده موازین حقوق بین المللی ویران گردد. اطمینان داریم برجام که به اتفاق آراء در قطعنامه 2231 (سال 2015) شورای امنیت سازمان ملل تأیید شد، ذخیره محکم کافی دارد. طرفین این توافق قادر هستند بر دشواری های بروز نموده غلبه نمایند.

برغم تحریم های آمریکا، هر اقدام ضروری در راه حفظ و گسترش همکاری تجاری اقتصادی و مالی بین المللی با ایران را انجام می دهیم.

اقدامات ویرانگر جدید ایالات متحده را با قاطعیت محکوم می کنیم.

5252

منبع: خبرآنلاین

به "بیانیه مسکو دربارۀ تحریم های تازه علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه مسکو دربارۀ تحریم های تازه علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید