ترامپ 2017 از احتمال استفاده از کیف اتمی علیه کره شمالی صحبت کرده بود

به گزارش وردپرس کار، شبکه سی ان ان گزارش داد، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در جریان سفرش به پورتوریکو در سال 2017 درباره احتمال استفاده از چمدان اتمی علیه کره شمالی صحبت کرده بود.

ترامپ 2017 از احتمال استفاده از کیف اتمی علیه کره شمالی صحبت کرده بود

به گزارش وردپرس کار، این شبکه فاش می کند، ترامپ در جریان سفرش به پورتوریکو در آن برهه زمانی به منظور ارزیابی میزان خسارات ناشی از توفان ماریا که این منطقه را درگیر کرده بود درباره امکان استفاده از چمدان اتمی (وسیله ای است که در آن داده های رمزی و سری لازم جهت صدور فرمان حمله با بکار گیری تسلیحات هسته ای کشورهای ایالات متحد آمریکا، فرانسه و روسیه، توسط رئیس جمهور نگهداری می شود) و حمله علیه کره شمالی صحبت کرده بود.

این شبکه به نقل از یک منبع که از جزئیات سفر آگاه بوده ذکر می کند، ترامپ گفته بود: این چیزی است که من برای کیم جونگ اون دارم.

این در حالی است که ریکاردو روسیلو، فرماندار پورتوریکو تایید صحبت ها درباره چمدان اتمی را رد کرد اما اشاره کرد که مسائل مختلفی در آن زمان بررسی شد.

وی گفت، مسائل دیگری نیز بررسی شد اما وضعیت پورتوریکو در مرکز اهتمام رئیس جمهوری بود.

وی می افزاید: رئیس جمهوری به مسائل عدیده ای پرداخت که تمایل ندارم وارد جزئیات آنها شوم.

در اوت 2017 ترامپ به وردپرس کار تاکید کرده بود: بهتر است کره شمالی بیش از این آمریکا را تهدید نکند زیرا ما با آتش و خشم و زوری بی سابقه که جهان به خود ندیده پاسخ خواهیم داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ترامپ 2017 از احتمال استفاده از کیف اتمی علیه کره شمالی صحبت کرده بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ 2017 از احتمال استفاده از کیف اتمی علیه کره شمالی صحبت کرده بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید