تمام مزارع کلزای کرمانشاه علیه آفت سِنَک سمپاشی شد

به گزارش وردپرس کار، خبرنگاران/کرمانشاه مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: امسال تمام مزارع کلزای استان علیه آفت سِنَک سم پاشی شد.

تمام مزارع کلزای کرمانشاه علیه آفت سِنَک سمپاشی شد

فرهاد شریفی در گفت و گو با وردپرس کار، با اشاره به همراهی خوب کشاورزان استان در سال زراعی جاری برای مقابله با آفت سنک در مزارع کلزا، گفت: سال جاری همه 3600 هکتار سطح زیر کشت کلزای استان علیه آفت سنک سم پاشی شد.

وی با بیان اینکه تنها برخی از اراضی استان که در مدت زمان معین شده نسبت به سمپاشی اراضی خود اقدام نکرده بودند مجبور به سمپاشی مزارع کلزای خود برای بار دوم شده اند، گفت: سال جاری تنها حدود 200هکتار از اراضی زیر کشت کلزای استان دوبار سمپاشی شد.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در ادامه شرایط مزارع کلزای استان در سال جاری را خوب ارزیابی کرد و افزود: با همکاری کشاورزان استان برای سمپاشی مزارع کلزا، خوشبخانه مزارع استان از حیث شیوع آفت سِنَک شرایط خیلی خوبی دارند و سال جاری آفت سنک نتوانست مزارع کلزای استان را دچار خسارت کند.

وی در ادامه با بیان اینکه آفت سنک در سال گذشته مزارع کلزا را به شدت تحت تاثیر قرار داد، گفت: سال زراعی گذشته آفت سنک کلزا در مزارع استان حالت طغیانی به خود گرفت، به نحوی که کاهش شدید عملکرد مزارع کلزای استان را شاهد بودیم، هرچند عوامل دیگری مثل وقوع سیل و سرمازدگی های بهاره نیز در افت عملکرد مزارع کلزا در سال گذشته بی تاثیر نبود.

وی افزود: سال زراعی گذشته بیش از یازده هزار هکتار از اراضی استان کرمانشاه زیر کشت کلزا رفته بود که بروز آفت سنک، سیل، سرمازدگی و ... افت زیاد عملکرد مزارع کلزای استان را در پی داشت که در نهایت نتیجه آن را در کاهش چشمگیر سطح زیر کشت کلزای استان در سال جاری و رسیدن آن به عدد 3600 هکتار شاهد بودیم.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه ابراز امیدواری کرد: در سنوات آینده دوباره شاهد افزایش سطح زیر کشت کلزا به عنوان یک کشت با نیاز آبی کم که توسعه آن در برنامه وزارت جهاد کشاورزی است، باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تمام مزارع کلزای کرمانشاه علیه آفت سِنَک سمپاشی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمام مزارع کلزای کرمانشاه علیه آفت سِنَک سمپاشی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید