حناچی: لایحه دوفوریتی عوارض شهری یکشنبه 26 خرداد تقدیم شورا می شود

خبرنگاران آنلاین:شهردار تهران با اعلام این خبر که یکشنبه 26 خرداد لایحه دوفوریتی عوارض شهری را به شورا خواهد برد، گفت: قرار بود لایحه ای دو فوریتی در مورد عوارض به شورا ارائه دهیم که در این خصوص تجدید نظر عمومی انجام خواهد شد؛ امیدوارم یکشنبه آینده لایحه مذکور تقدیم شورا شود.

حناچی: لایحه دوفوریتی عوارض شهری یکشنبه 26 خرداد تقدیم شورا می شود

یازدهمین نشست شورای معاونین شهرداری تهران عصر روز دوشنبه 22 خرداد با حضور پیروز حناچی، شهردار تهران در ساختمان معاونت مالی و اقتصاد شهری برگزار شد.

به گزارش شهرنوشت، پیروز حناچی در ابتدای سخنان خود در این جلسه به بازدید اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور از کارخانه واگن سازی تهران اشاره و اظهار کرد: هدف از بازدید این بود که ظرفیت کارخانه واگن سازی تهران را برای دولت روشن کنیم که خوشبختانه به این هدف دست یافتیم. از سوی دیگر تلاش کردیم دولت را مجاب کنیم تا بخشی از بدهی شهرداری درباره مترو را متقبل شود که به نظر می رسد به این هدف هم رسیدیم. همین طور این اجازه را اخذ کنیم که از صندوق توسعه ملی برای فعال کردن کارخانه واگن سازی تهران و تجهیز مترو پایتخت استفاده کنیم.

او ادامه داد: همان طور که پیشتر اعلام شد تنها حدود 30 درصد از ظرفیت کارخانه واگن سازی تهران فعال است و براین اساس باید تلاش کنیم تا این مجموعه با حداکثر ظرفیت فعال شود.

حناچی در ادامه خطاب به معاون خدمات شهری، بر ضرورت پیگیری موضوع انسداد محورهای پیاده رو توسط کارگاه های عمرانی تاکید کرد و گفت: در صورتی که در این زمینه تخلفی مشاهده شد، به تعداد تخلفات اجرا شده به شهرداران مناطق امتیاز منفی داده شود.

او درباره تذکرات اعضای شورای شهر به شهرداری تهران نیز مطرح کرد: مشروعیت ما از رای مردم به اعضای شورای شهر است و باید به سوالات اعضای شورا به طور دقیق پاسخ دهیم و اگر اعضا مسئله ای را تذکر می دهند برطرف کنیم. البته معاونین می توانند برای بیان عملکرد حوزه مسئولیت خود از شورا وقت بگیرند و در جلسات شورا بحث های خود را مطرح کنند.

حناچی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مسائل مالی موجود در کشور شرح داد: ممکن است بخشی از مسائل مالی کشور، شهرداری تهران را هم درگیر کند؛ به همین دلیل باید تمهیدات لازم را در این زمینه بیندیشیم و آمادگی لازم را داشته باشیم.

حناچی در انتها با بیان این که میزان وابستگی بودجه شهرداری تهران به ساخت و ساز 70 درصد است، گفت: باید تلاش کنیم سهم شهرداری از درآمدهای مالیاتی را وصول کنیم؛ دولت هم در این زمینه هماهنگی و همکاری لازم را با ما دارد. به هر حال باید همت کنیم و این شرایط بحرانی را پشت سر بگذاریم.

منبع: همشهری آنلاین

به "حناچی: لایحه دوفوریتی عوارض شهری یکشنبه 26 خرداد تقدیم شورا می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حناچی: لایحه دوفوریتی عوارض شهری یکشنبه 26 خرداد تقدیم شورا می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید