خسارت سیل به خانه تاریخی ساری اصلانی کنگاور

به گزارش وردپرس کار، رئیس میراث فرهنگی شهرستان کنگاور گفت: بارش های اخیر در سطح استان کرمانشاه خسارت شدیدی را به بنای تاریخی ساری اصلانی در شهر کنگاور وارد کرد.

خسارت سیل به خانه تاریخی ساری اصلانی کنگاور

فاطمه خدادادی در گفت و گو باخبرنگار وردپرس کار، اظهار کرد: متأسفانه در پی این بارش ها یکی از اتاق های این خانه تاریخی کاملاً فروریخته و دیوارهای بیرونی بنا نیز سست شده است.

وی باتاکید برلزوم مرمت هرچه سریع تر این بنا، توضیح داد: اداره کل میراث فرهنگی استان حدود 300 میلیون تومان اعتبار جهت بازسازی و استحکام بخشی این بنا اختصاص داده که با معین شدن پیمانکار از این هفته کار مرمت آن شروع می گردد.

رئیس میراث فرهنگی کنگاور اضافه نمود: البته برای مرمت کل بنا جمعاً به یک میلیارد تومان اعتبار احتیاج داریم، اما در این شرایط مرمت اضطراری را در اولویت قرار داده ایم.

وی یادآورشد: طی روزهای گذشته به منظور جلوگیری از ریزش بیشتر بنا و عدم آسیب به عابرینی که از کنار آن عبور می نمایند، اقدامات پیشگیرانه را انجام دادیم.

به گفته این مسئول بازدید از بنای تاریخی ساری اصلانی پس از بازسازی و استحکام بخشی قسمت های آسیب دیده آن برای گردشگران امکانپذیر خواهد بود.

خدادادی همچنین باا شاره به انجام اقدامات مرمتی در بخش هایی از این بنا در زمستان سال گذشته، بیان کرد: در بارش های اخیر بخش های مرمت شده هیچ گونه آسیب و خسارتی ندید.

خانه تاریخی ساری اصلانی با مساحت 837 متر اثری متعلق به اواخر عهد قاجار است که توسط عبدالحسین خان ساری اصلانی در محله قدیمی درعمارت شهر کنگاور بنا شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "خسارت سیل به خانه تاریخی ساری اصلانی کنگاور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خسارت سیل به خانه تاریخی ساری اصلانی کنگاور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید