خطر جدی در کمین تلفن های همراه؛ آیا آب و هوای زمستانی روی تلفن همراه شما تاثیر دارد؟

به گزارش وردپرس کار، تلفن همراه افزون بر امکان سرقت، هک شدن یا شکستن در اثر ضربه ممکن است دچارمشکل جدی به نام آسیب دیدگی در اثر سرمای شدید زمستانی گردد.

خطر جدی در کمین تلفن های همراه؛ آیا آب و هوای زمستانی روی تلفن همراه شما تاثیر دارد؟ به گزارش خبرنگار ، این روز ها استفاده از تلفن همراه در جهان بسیار رواج یافته است و بیشتر افراد قسمتی زیاد از زندگی خود را در کنار تلفن های همراه می گذرانند، اما در این بین بد نیست بدانی که درجه حرارت استاندارد استفاده از این وسایل بین صفر تا 32 درجه سلیسیوس است و گرمای شدید یا سرمای شدید می تواند به آن آسیب برساند.

همزمان با اوج دریافت سرما در زمستان و کاهش شدید درجه حرارت در بسیاری از مناطق جهان یکی از مشکل های شایع برای صاحبان تلفن همراه بروز اختلال در این وسایل است.

در بعضی موارد استفاده از این وسایل زمانی که هوا سرد است سبب می گردد تا تلفن همراه یا سایر وسایل الکترونیکی به طور کامل خاموش شوند؛ کارشناسان دلیل بروز مشکل را وجود باتری یون لیتیوم برای تامین انرژی وسیله می دانند که درهوای سرد قابلیت خود را ازدست می دهد.

افزون بر تلفن همراه این مشکل در سایر وسایل الکترونیکی که دارای باتری یون لیتیوم هستند نیز روی می دهد.

بسیاری از افرادی که به مناطق سردسیر از جمله ارتفاع کوه ها می روند یا درهوای سرد زمستانی از تلفن همراه خود استفاده می نمایند با مشکل اختلال و از کار افتادن تلفن همراه روبرو می شوند.

حتی سفر به مناطق بسیار سرد در زمستان نیز می تواند سبب از کار افتادگی تلفن همراه گردد، به ویژه اگر فرد دچار وضعیت اورژانسی و احتیاج به یاری داشته باشد بروز اختلال تلفن همراه مسئله ای بزرگ است.

کارشناسان برای سالم نگه داشتن تلفن همراه توصیه می نمایند افراد آن در مکانی گرم داخل کت یا پالتوی خود قرار دهند تا باتری تلفن همراه دچار افت درجه حرارت نگردد.

تلفن همراه دارای باتری یون لیتیوم است که به الکترولیت مایع احتیاج دارند تا بین 2 الکترود جریان داشته باشند و به این ترتیب انرژی مورد احتیاج را فراهم نمایند.

زمانی که گوشی تلفن همراه در مکانی بسیار سرد قرار می گیرد الکترولیت مایع موجود در باتری منجمد می گردد و به این ترتیب امکان ایجاد انرژی از بین می رود.

به گفته کارشناسان باتری های یون لیتیوم در وضعیت آب و هوایی سرد به شدت آسیب پذیرهستند، زیرا مقاومت داخلی بسیار کمی دارند.

بنا بریک توصیه اشتباه به کاربران دارای وسایلی با باتری یون لیتیوم مانند تلفن همراه یا لپ تاب که باتری آن ها آسیب دیده و عمر آن کم شده است توصیه می نمایند این وسیله را در فریزر قرار دهند تا مجدداً شارژ گردد، اما کارشناسان انجام این کار را نادرست می دانند که سبب کاهش عمر مفید باتری و خرابی کامل آن می گردد.

کارشناسان توصیه می نمایند درآب وهوای سرد افراد تلفن همراه خود را در دستکش یا جلوی بخاری خودرو روی داشبور قرار دهند تا مانع از آسیب دیدن باتری تلفن همراه شوند.

همچنین در صورت وجود هر گونه خراش یا شکستگی در بدنه یا صفحه نمایش لمسی تلفن همراه امکان شکستگی کامل آن در آب و هوای سرد وجود دارد.

اگر در روبروه با آب و هوای سرد تلفن همراه شما از کار افتاد ساده ترین راه چاره انتقال آن به محیطی با آب و هوای گرم مانند درون ماشین یا خانه است تا به تدریج در اثر گرم شدن تلفن همراه روشن گردد، همچنین اتصال دستگاه به شارژر هم می تواند سبب تقویت باتری و روشن شدن آن گردد.

آسیب پذیری باتری یون لیتیوم دربرابر آب و هوای بسیار سرد و گرم یکی از دلایلی است که کارشناسان به دنبال بافت باتری جایگزین برای تلفن های همراه هستند که مقاومت بالاتری داشته باشد.

منبع:Dailymail

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "خطر جدی در کمین تلفن های همراه؛ آیا آب و هوای زمستانی روی تلفن همراه شما تاثیر دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطر جدی در کمین تلفن های همراه؛ آیا آب و هوای زمستانی روی تلفن همراه شما تاثیر دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید