داورزنی: قانون ماده 88 ورزش را نابود می نماید

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای گفت: متاسفانه قانون ماده 88 تیشه به ریشه ورزش می زند.

داورزنی: قانون ماده 88 ورزش را نابود می نماید

به گزارش خبرنگاران، محمدرضا داورزنی در مجمع سالیانه فدراسیون ناشنوایان حضور یافت و اظهار کرد:از ابتدا به دنبال شفافیت اقتصادی و رصد گردش اقتصادی خانواده ورزش در بخش های مختلف بوده ایم و از سال گذشته، وزارت در این خصوص کوشش نموده تا تمام هیات های استانی در سراسر کشور، با دریافت شناسه، دارای قابلیت رصد شدن و شفافیت گردش اقتصادی باشند.

داورزنی ضمن عذرخواهی بابت مشکلاتی مثل نبود فضای ورزشی مناسب برای فدراسیون ناشنوایان کشورمان، تاکید نمود: به شدت با ماده 88 مخالفم. ورزش با این قانون گران شده و خدمات دهی ورزشی دچار مشکل است. این قانون ورزش کشور را به سمت نابودی می کشاند.

معاون وزیر ورزش و جوانان کشورمان با اشاره به دوران مدیریتش در ورزش خراسان گفت: در مناطق محروم مشهد سعی کردیم با هماهنگی سایر نهادها فضای ورزشی مناسبی مثل استخر و ... ایجاد کنیم. به بهره برداری رساندن چنین فضاهایی سبب شد تا واکنش مناسبی در میان خانواده های این مناطق ببینیم، متاسفانه اما این قانون که با قانون اساسی در مغایرت است، ورزش کشور را به سمت بیراهه می کشاند.

وی گفت: هیات های ورزشی رقیب دولت نیستند، بلکه عینا نماینده دولت هستند. با این قانون، سالن به جای فعالیت زیر نظر مدیر و کارشناس مربوطه به محلی برای کسب تبدیل شده و کاسب وظیفه ای در قبال ورزشکاران حرفه ای و حتی علاقه مندان به ورزش احساس نمی کند. اینکه به هیات سالنی را اجاره دهیم، خودبه خود باعث می گردد هیات به دنبال جبران هزینه ها باشد و از امور کارشناسی و تخصصی غافل می گردد.

داورزنی با اشاره به اینکه دولت در کوشش است عدالتی نسبی برقرار کند، گفت: کوشش داریم حدود 400 اماکن که را آنالیز کردیم با قیمت کارشناسی شده به هیات ها واگذار گردد. به دنبال اصلاح قانون استخدامی هستیم که در دولت مصوب شده تا برای ناشنوایان هم فضایی در نظر گرفته گردد. تنها قهرمان المپیک یا فرزندان جانبازان به دستگاه ها معرفی کردیم که 90درصد آنها هم نپذیرفتند. متاسفانه اکثر مدیران ما به خاطر اشکالاتی که وجود دارد و دست بسته هیات ها و ادارات کل در سازمان بازرسی پرونده دارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "داورزنی: قانون ماده 88 ورزش را نابود می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داورزنی: قانون ماده 88 ورزش را نابود می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید