ده اولویت طرح های فناورانه تامین آب تعیین شد

به گزارش وردپرس کار، ده اولویت طرح های فناورانه تامین آب به منظور رفع مسائل حوزه آب از سوی کارگروه آب ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیطزیست معاونت علمی معین شد.

ده اولویت طرح های فناورانه تامین آب تعیین شد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی وردپرس کار به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، امکان تجاری سازی و بهبود فضای کسب و کار و توسعه اشتغال ، میزان پوشش نتایج توسعه فناوری در سطوح مختلف محلی، ملی، منطقه ای و بین المللی و وجود ظرفیت های مورد نیاز برای توسعه فناوری با تأکید بر مناطق کمتر توسعه یافته از جمله اولیت های مطرح شده برای طرح های فناورانه تامین آب است.

از دیگر محورهایی که در رفع مسائل حوزه آب برای تامین آب سالم تعریف شده زمان بر بودن توسعه فناوری ، امکان جلب مشارکت مالی از منابع مختلف با اولویت بخش خصوصی ، سطح اثر بخشی توسعه فناوری در ارتقاء بهره وری و میزان سرمایه گذاری مورد نیاز است.

همچنین عناوینی چون پوشش منافع اجتماعی توسعه فناوری ، وجود الزامات و سیاست های حمایتی در اسناد بالا دستی و امکان دسترسی به آمار و اطلاعات پایه نیز در اولویت های طرح های فناورانه حوزه آب تعریف شده است.

این 10 اولویت پس از طرح پیشنهادات دریافتی از اعضاء در خصوص شاخص های اولویت بندی و بحث و بررسی این محورها مورد تایید اعضای کارگروه آب قرار گرفت.

در جلسه کمیته راهبری کارگروه آب ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیطزیست معاونت علمی پرهمت دبیر کارگروه آب این ستاد نیز به شرح مختصری از اهمیت تعیین شاخص ها برای اولویت بندی محورهای طرح های فناورانه تأمین آب و همچنین اولویت بندی راهبردها و اقدامات ملی سند راهبردی توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست پرداخت که درادامه جلسه اعضای کارگروه به بررسی اولویت بندی راهبرد ها و اقدامات ملی سند راهبردی توسعه این فناوری های نیز پرداختند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ده اولویت طرح های فناورانه تامین آب تعیین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ده اولویت طرح های فناورانه تامین آب تعیین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید