رایزنی جابری انصاری و وزیر امور خارجه افغانستان

معاون امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه کشورمان و هیأت همراهش در ادامه سفر به افغانستان با صلاح الدین ربانی وزیر خارجه افغانستان در کابل دیدار و مصاحبه کردند.

رایزنی جابری انصاری و وزیر امور خارجه افغانستان

به گزارش خبرنگاران، در این دیدار حسین حابری انصاری مردم افغانستان را دوست بسیار دیرینه ی مردم ایران خواند و از دین، تاریخ، زبان و فرهنگ مشترک میان دو کشور یاد کرد.

صلاح الدین ربانی نیز در این دیدار با اشاره به مشترکات میان دو کشور از میزبانی جمهوری اسلامی ایران از شهروندان مهاجر افغانستان سپاسگزاری کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا) در جریان این رایزنی، دو طرف در خصوص موضوعاتی همچون گفت وگوهای صلح، ساز و کار ساده کردن صدور انواع ویزا برای شهروندان افغانستان، نشست کمیسیون مشترک میان دو کشور و انتقال زندانیان گفت وگو کردند.

جابر انصاری پیش از این به مزارشریف رفته بود و با نخبگان، فرهنگیان و مقامات محلی این شهر دیدار نموده بود.

بر اساس این گزارش، جابری انصاری در جریان این سفر در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه هدف سفر او به این منطقه چیست و در دیدار با مقامات محلی بلخ روی کدام موضوعات بحث و رایزنی نموده است؟ گفت: طی نشستی با محمد اسحاق رهگذر والی ولایت بلخ و مسئولان جمهوری اسلامی افغانستان روی همکاری های مشترک دو کشور و تسهیل روابط میان دو ملت بحث، تبادل نظر و پیگیری کردیم و خواهیم کرد.

جابری انصاری ادامه داد: هدف دوم سفر به جمهوری اسلامی افغانستان نشست و تبادل نظر با پنج نمایندگی ایران در این کشور است تا خدمات کنسولی روان تر و تسهیل تر مطابق و برازنده مشترکات بزرگ دو کشور باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "رایزنی جابری انصاری و وزیر امور خارجه افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی جابری انصاری و وزیر امور خارجه افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید