سه شنبه 7 اسفند ، سقوط قیمت نفت پس از درخواست ترامپ از اوپک

به گزارش وردپرس کار، قیمت نفت روز سه شنبه هفتم اسفندماه پس از این که رئیس جمهور آمریکا از اوپک خواست تا از تلاش های خود برای تقویت قیمت های نفت دست بردارد، سقوط کرد و به کاهش بیش از 3 درصدی معاملات روز گذشته افزود.

سه شنبه 7 اسفند ، سقوط قیمت نفت پس از درخواست ترامپ از اوپک

به گزارش ایسنا، بهای معاملات آینده نفت برنت با 10 سنت یا 0.2 درصد کاهش، به 64.66 دلار در هر بشکه رسید. نفت برنت روز دوشنبه 3.5 درصد سقوط کرده و به پایین ترین قیمت از 14 فوریه رسیده بود.

بهای معاملات آینده وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا با 27 سنت یا 0.5 درصد کاهش، به 55.21 دلار در هر بشکه رسید.

تحلیلگران می گویند آمریکا که بزرگترین مصرف کننده نفت جهان است، مشتاق است با رشد اخیر قیمت های نفت که ناشی از محدودیت عرضه صادرکنندگان بزرگ بوده است، مقابله کند. قیمت نفت برنت از هشتم تا 22 فوریه، 8.1 درصد رشد کرده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه نسبت به قیمت های نفت ابراز نگرانی کرد و درخواست های قبلی خود از اوپک برای ثابت نگه داشتن قیمت ها را تکرار کرد.

جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA گفت: این درخواست بسیاری از معامله گران را پس از صعود دو هفته ای قیمت های نفت غافلگیر گرد. بازارهای نفت در دو هفته اخیر نسبت به توافق تجاری میان آمریکا و چین خوش بین بوده اند. در نتیجه احتمالاً نسبت به چنین خبری آسیب پذیر بوده و با ریزش قیمت ها روبرو می شوند.

بر اساس گزارش رویترز، تحلیلگران اظهار کرده اند اگرچه ترامپ تلاش کرده قیمت های نفت را پایین ببرد اما تحریم های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا در رشد قیمت ها نقش داشته است.

منبع: همشهری آنلاین

به "سه شنبه 7 اسفند ، سقوط قیمت نفت پس از درخواست ترامپ از اوپک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه شنبه 7 اسفند ، سقوط قیمت نفت پس از درخواست ترامپ از اوپک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید