شهر دنیای زیلو میهمان نصف دنیا می گردد

شهردار میبد از حضور شهر جهانی زیلو در یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی که از 28 تا 31 خرداد ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان برگزار می گردد، اطلاع داد.

شهر دنیای زیلو میهمان نصف دنیا می گردد

علیرضا نقوی در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان این که شهر جهانی زیلو برای اولین بار در نمایشگاه بین المللی استان اصفهان شرکت خواهد نمود، گفت: حضور شهرداری میبد به عنوان تنها نماینمده رسمی استان در این نمایشگاه یک رویداد مهم فرهنگی و گردشگری برای شهرستان میبد است.

به گفته وی، غرفه میبد با همکاری ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و میراث فرهنگی شهرستان و همچنین خوشه زیلوی استان در سالن شیخ بهایی این نمایشگاه دایر خواهد شد.

وی با بیان این که گردشگری یک صنعت پاک و درآمدی پایدار برای جوامع است، اضافه کرد: حضور میبد در یازدهمین نمایشگاه بین المللی استان اصفهان با هدف معرفی صنایع دستی استان به ویژه هنر صنعت جهانی زیلوی میبد و نیز جاذبه های گردشگری استان بالاخص آثار و ابنیه تاریخی شهرستان میبد انجام می گردد و این حضور می تواند فرصت مناسبی برای یک شهر جهانی مانند میبد باشد.

شهردار میبد همچنین عنوان نمود: روز سی ام خردادماه در این نمایشگاه به عنوان روز میبد نامگذاری شده لذا در این روز در قالب مراسم سخنرانی با حضور اساتید، بزرگان و شخصیت های برجسته شهر میبد، پیرامون معرفی میبد از نظر قدمت، تاریخ، شخصیت بزرگان، آثار و ابنیه تاریخی این شهر میبد سخنرانی ایراد سخن خواهد شد و از 60 نقش و نگاره سفالین میبد نیز در نمایشگاه رونمایی می گردد.

نقوی تأکید کرد: با توجه به برخوداری شهرستان میبد از زورخانه های متعدد، روز سی و یکم خردادماه مصادف روز ورزش زورخانه ای نیز می تواند فرصت خوبی برای معرفی ورزش باستانی و زورخانه ای میبد باشد.

شهردار میبد حضور شرکت تعاونی زیلوبافان میبد در این نمایشگاه را در راستای معرفی زیلو جهانی این شهر دانست و گفت: علاوه بر معرفی زیلوی میبد در این نمایشگاه، فروش زیلو و صنایع دستی نیز در غرفه میبد انجام خواهد شد و به سئوالات مراجعان و علاقمندان پاسخ داده می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شهر دنیای زیلو میهمان نصف دنیا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهر دنیای زیلو میهمان نصف دنیا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید