فیسبوک از ترس ترامپ، قوانینش را تغییر داد

به گزارش وردپرس کار، آژانس تحقیقاتی دولت روسیه با پست های عادی به وسیله اکانت های غیرمعتبر رأی دانلود ترامپ را بیشتر کرد.

فیسبوک از ترس ترامپ، قوانینش را تغییر داد

فیسبوک برای در امام ماندن از اتهام اثرگذاری در روند انتخابات کشورها، قوانینی را به اجرا می گذارد که جلوی تبلیغات سیاسی در کشورهای در حال برگزاری انتخابات را بگیرد.

فیسبوک که با اتهام تبدیل به بزرگترین بستر انتشار فیک نیوز، در انتخاب ترامپ به عنوان متهم اصلی در روی کار آمدن میلیاردر آمریکایی شناخته شد، می خواهد احتمال اثرگذاری های مشابه را کاهش دهد.

وکیل حقوقی فیسبوک روز سه شنبه به رویترز گفت که قرار است فیسبوک قوانین مربوط به تبلیغات سیاسی اش را شدیدتر کند و ابزارهای تاثیرگذاری در انتخابات در هند، نیجریه، اوکراین و اتحادیه اروپا قبل از رأی گیری های مهم در چند ماه اینده محدود کند.

به عنوان بزرگترین شبکه اجتماعی در تقریبا تمام کشورهای بزرگ از سال 2016 فیسبوک تبدیل ابزاری شده است برای سیاستمدارها و تبلیغات برای آنها، همچنین انتشار اخبار دروغ و تبلغات سوء دیگر. اتفاقات انتخابات آمریکا سبب شده تا حساسیت ها بر فیسبوک بیش از گذشته باشد.

خریدن فرصت تبلیغ در فیسبوک می تواند مخاطب وسیع تری را برای چنین امری مهیا کند و تاثیرات ناشی از این تبلیغات می تواند به قوانین تبلیغاتی مربوط به انتخابات و سیاست های کلی فیسبوک خدشه وارد کند.

تحت تاثیر فشار حاکمیت ها در سراسر دنیا، سال گذشته فیسبوک ابتکاراتی برای نظارت بیشتر بر تبلیغات انتخاباتی به خرج داد.

کتی هاربات، مدیر بخش سیاست دنیای و بخش تماس با ما در فیسبوک در یک مصاحبه گفته است : روز انتخابات در نیجریه تنها تبلیغ نمایندگان ساکن نیجریه می توانند در فیسبوک برای انتخابات تبلیغ نمایند، این بازتاب یک سیاست آشکار است از رفراندوم در ایرلند در ماه می گذشته.

همین سیاست ادامه خواهد داشت در ماه فوریه در اوکراین. نیجریه انتخابات ریاست جمهوری را در 16 فوریه برگزار می نماید و بعد از ان اوکراین در 31 مارس.

راب لیدرن مدیر بخش مدیریت فراوری کمپانی گفت: در هند زمان رأی گیری برای مجلس در بهار، فیسبوک تبلیغات انتخاباتی را در کتابخانه انلاین قابل جستجو قرار می دهد.

لیدرن گفت: ما از هر کشوری در حال یاد دریافت هستیم، می دانیم که قرار نیست بی نقص باشیم اما هدف ما ادامه دادن در جهت پیشرفت است

فیس بوک معتقد است قرار دادن تبلیغات در بخش کتابخانه کلید موفقیت مبارزه با دخالت ها است. این شفافیت تازه دیده شده تمجیداتی را از طرف بعضی مقامات منتخب و مسئولین به خود جذب نموده اما همچنان فیسبوک به خاطر اینکه به تبلیغ نمایندگان اجازه می دهد هویتشان را پنهان نمایند زیر تیغ نقد است. برای افراد تبلیغ کردن به صورت شخصی به این صورت است که فیس بوک باید مطمئن گردد لیست اسامی با مدارک صادر شده توسط دولت جور در می آید.

آرشیو فیسبوک آمریکا شامل تبلیغات راجع به مشکلاتی می گردد که پیشتر در موردشان بحث شده است مانند تغییر دمای زمین یا سیاست های مهاجر پذیری اگر چه این قبیل موضوعات مستقیما تاثیری در صندوق رای ندارند.

در ماه گذشته، پژوهشگر هایی که برای کمیته سنای آمریکا کار می نمایند نتیجه گرفته اند که آژانس تحقیقاتی دولت روسیه از تبلیغ در شبکه های اجتماعی استفاده کرد و با پست های عادی به وسیله اکانت های غیرمعتبر رأی دانلود ترامپ را بیشتر کرد.

منبع: رویترز/ ترجمه: ماهان نوروزپور

5252

منبع: خبرآنلاین

به "فیسبوک از ترس ترامپ، قوانینش را تغییر داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیسبوک از ترس ترامپ، قوانینش را تغییر داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید