لباس بلوچی دخترانه؛ لباس های با ارزش و زیبای سنتی

لباس بلوچی دخترانه یکی از لباس های سنتی در ایران است که خاص مردمان سیستان و بلوچستان است. این لباس ها هنوز هم در بین دختران بلوچ رواج دارند.

لباس بلوچی دخترانه؛ لباس های با ارزش و زیبای سنتی

سرویس مد و پوشاک - لباس های بلوچی از جمله لباس های سنتی است که مردمان بلوچ از آن استفاده می نمایند. مادران بلوچی با حفظ اصالت و فرهنگ بلوچ، همواره به دختران خود لباس های بلوچی می پوشانند. برای مثال دختران بلوچ در شب عروسی لباس عروس بلوچی می پوشند؛ لباس هایی از جنس پارچه های مرغوب که با هنر دست زنان بلوچ تزیین می شوند. در این مطلب عکس هایی از لباس دختران بلوچ برای شما گردآوری شده است.

لباس دخترانه بلوچی

لباس های دخترانه بلوچی هم مانند لباس محلی زنان بلوچی با هنر هایی مثل سوزن دوزی، آینه دوزی و پریواردوزی تزیین می شوند؛ به همین این لباس ها علت ارزش بالایی داشته و معمولا گران قیمت هستند.

مدل لباس مجلسی دختران بلوچی

لباس های بلوچی با تزئینات ویژه خود در مجالس و عروسی ها استفاده می شوند. در ادامه تعدادی از این مدل ها آروده شده است.

جمع بندی

لباس های بلوچی دخترانه که هنوز هم توسط دختران بلوچ استفاده می شونددارای تنوع زیادی است. اگر به لباس های بلوچی علاقه دارید می توانید مقاله 26 مدل لباس بلوچی مجلسی زنانه و مردانه در طرح های شیک و خاص را نیز در خبرنگاران ببینید. لطفا نظرات ارزشمندتان را در بخش ارسال نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: ستاره

به "لباس بلوچی دخترانه؛ لباس های با ارزش و زیبای سنتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لباس بلوچی دخترانه؛ لباس های با ارزش و زیبای سنتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید