لغو رژیم ویزا باعث افزایش پروازها میان جمهوری آذربایجان و ترکیه می گردد

شرکت هواپیمایی ترکیه (ترکیش ایرلاینز) اظهار داشت که لغو رژیم ویزا برای شهروندان ترکیه ای باعث افزایش پروازها میان دو کشور خواهد شد.

لغو رژیم ویزا باعث افزایش پروازها میان جمهوری آذربایجان و ترکیه می گردد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از ترند، سیف الله الیاس مدیر دفتر ترکیش ایرلاینز در باکو گفت که لغو رژیم ویزا برای شهروندان ترکیه ای باعث افزایش تعداد پروازهای این شرکت به مقصد جمهوری آذربایجان خواهد شد.

الیاس تاکید نمود که هم اکنون نیز شهروندان ترکیه ای که به جمهوری آذربایجان سفر می نمایند بسیار راحت می توانند ویزا دریافت نمایند اما لغو رژیم ویزا گردشگران بیش تری را از ترکیه به جمهوری آذربایجان جذب خواهد نمود.

روز گذشته مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه گفت که به زودی رژیم ویزا برای سفر شهروندان این کشور به جمهوری آذربایجان لغو خواهد شد. به گفته چاووش اوغلو لغو ویزا از تاریخ 1 سپتامبر 2019 اجرایی خواهد شد.

وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان نیز در خصوص لغو رژیم ویزا برای شهروندان ترکیه ای توضیحاتی ارائه کرد. در این بیانیه آمده است: روابط جمهوری آذربایجان و ترکیه بر اساس روابط تاریخی فرهنگی و نژادی مشترک، دوستی، برادری و همبستگی بین دو ملت در بالاترین سطح قرار گرفته است.

با توجه به کوشش های الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان و رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، روابط دوجانبه با موفقیت در حال توسعه است. توسعه همکاری راهبردی بین جمهوری آذربایجان و ترکیه در همه عرصه ها، باعث افزایش احتیاج به ورود و خروج آزاد مردم شده است. رژیم ویزا از تاریخ 1 سپتامبر 2019 برای شهروندان ترکیه که دارای گذرنامه های عمومی هستند و مایلند تا 30 روز به جمهوری آذربایجان سفر نمایند لغو خواهد شد. وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان در رابطه با لغو رژیم ویزا، یادداشتی به وزارت امور خارجه ترکیه ارسال نموده است.

تصمیم در خصوص لغو رژیم ویزا یکی دیگر از همکاری های قابل توجه برای توسعه روابط برادرانه و در حال رشد جمهوری آذربایجان و ترکیه خواهد بود.

وضعیت شهروندان ترکیه ای که تمایل دارند بیش از 30 روز در جمهوری آذربایجان اقامت داشته باشند، براساس قوانین فعلی آذربایجان تنظیم خواهد شد.

پیش از این رژیم ویزا برای شهروندان جمهوری آذربایجان که قصد سفر 30 روزه به ترکیه را داشتند لغو شده بود.

جمهوری آذربایجان فقط با کشورهای سابق اتحاد شوروی، به استثنای ترکمنستان، رژیم ویزا ندارد و شهروندان این کشورها بدون اخذ ویزا می توانند به آذربایجان سفر نمایند و یا آذربایجانی ها می توانند به آنجا سفر نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "لغو رژیم ویزا باعث افزایش پروازها میان جمهوری آذربایجان و ترکیه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو رژیم ویزا باعث افزایش پروازها میان جمهوری آذربایجان و ترکیه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید