ویزای روسیه برای بعضی از شهروندان ترکیه لغو می گردد

روسیه دستور لغو شرط ویزا برای شهروندان ترکیه دارای گذرنامه ویژه و خدمت را صادر کرد.

ویزای روسیه برای بعضی از شهروندان ترکیه لغو می گردد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از احوال، ولادیمیر پوتین ـ رییس جمهور روسیه ـ روز پنجشنبه حکمی مبنی بر لغو شرط ویزا برای دارندگان پاسپورت ویژه و خدمت شهروندان ترکیه ای را امضا نموده است.

طرح لغو ویزای روسیه برای شهروندان ترکیه ای از سال 2010 مطرح شده است. آنکارا و ترکیه از آن موقع تمامی بندها و تبصره های توافق نامه ای که به موجب آن تمام شهروندان ترکیه ای از اخذ ویزا برای سفر به روسیه بی احتیاج می شوند را مورد آنالیز قرار داده اند؛ این درحالی است که حکم جدید پوتین تنها شهروندان ترکیه ای دارنده پاسپورت ویژه و خدمت را شامل می گردد.

شهروندان روسیه سال هاست که برای سفر به ترکیه به دریافت ویزای این کشور احتیاج ندارند. روسیه بیشترین گردشگران ترکیه را تشکیل می دهد.

این تصمیم پوتین در شرایطی اتخاذ شده است که در سال 2016 روابط گردشگری روسیه و ترکیه، پس از سرنگونی هواپیمای جنگنده روسیه توسط ترکیه، رو به سردی گراییده بود و دولت روسیه به مدت هفت ماه رفت و آمد گردشگرانش را به این کشور محدود کرد.

رجب طیب اردوغان ـ رئیس جمهور ترکیه ـ از لغو اخذ ویزا روسیه برای شهروندان ترکیه به عنوان ثمره ای از روابط گرم این دو کشور یاد کرد.

ایران و روسیه نیز از سال 2018 پرونده ای را با موضوع لغو ویزا باز نموده اند که هنوز به مرحله اجرا نرسیده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ویزای روسیه برای بعضی از شهروندان ترکیه لغو می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویزای روسیه برای بعضی از شهروندان ترکیه لغو می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید