سرانجام موفقیت آمیز آزمون اتاق انزوا برای داوطلبان فضانوردی در روسیه

به گزارش وردپرس کار، هشت نامزد فضانوردی انتخاب شده در سال 2018 مرحله مهمی از آزمایش ها را پشت سر گذاشتند. در طول این آزمون، هر یک از شرکت کنندگان باید 64 ساعت بدون خواب فعالیت می کردند.

سرانجام موفقیت آمیز آزمون اتاق انزوا برای داوطلبان فضانوردی در روسیه

به گزارش وردپرس کار؛ در این وضعیت، فعالیت های حیاتی در شرایطی پیچیده، مانند تنهایی، فضای محدود، فقدان ارتباطات گفتاری، انزوای اجتماعی و زیستی مانند عدم وجود صداهای معمول، نور خورشید و غیره می تواند در داوطلبان تأثیر بگذارد.

اهداف اصلی این مطالعه عبارتند از مشخص سطح تنش عاطفی و خستگی، مطالعه سبک کار داوطلب فضانوردی، آنالیز خصوصیات روانی فردی، به دست آوردن تجربه زندگی در محیط زیست بسته، مطالعه توانایی های بالفعل و بالقوه آنها.

طی 72 ساعت آزمایش زندگی در تنهایی از جمله 64 ساعت بیداری، داوطلبان می توانند به معاینه پزشکی خود، نوشتن دفتر خاطرات، انجام وظایف حرفه ای و خلاقانه، همچنین تمرین های ورزشی مشغول شوند.

الکساندر واسین متخصص مغز و اعصاب، رئیس بخش آموزش فضانوردان که مسئولیت این آزمون را بر عهده دارد می گوید: نسل جدیدی قرار است به گروه فضانوردان ورود نمایند که متفاوت از نامزدهای شرکت نماینده 10-15 سال پیش هستند. هر یک از آنها شخصیت شکل گرفته با خلق و خوی خاص، منافع و دیدگاه های خود هستند. این ها افرادی هستند که در محیطی متفاوت با دوران شوروی تربیت شده اند. شرایط زندگی بعد از فروپاشی شوروی، رفتار آنها را تحت تأثیر قرار می دهد. به عنوان مثال، آنها در محیطی با آزادی بیشتر پرورش پیدا نموده اند، افکار خلاقانه و راهکار های غیرمعمول برای حل مسائل دارند. خوشبختانه همه آنها به خوبی از این آزمون گذشتند، همه چیز را طبق دستورالعمل انجام دادند.

مطالعات نظارتی در مرکز آموزشی گاگارین بیش از دو ماه طول کشید. در این مدت روانشناسان، پزشکان، مهندسین و دیگر متخصصین این مرکز در یک کار جمعی، زاویه های مختلفی از رفتار و توانایی های داوطلبان را مورد آنالیز قرار دادند.

طبق گفته متخصصانی که این مطالعه را انجام دادند، با توجه به رشد این گروه در حال و هوایی متفاوت از دوران گذشته، آنها نیز بر مبنای معیارهای نوین، تجربه هایی جدید را به دست آوردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سرانجام موفقیت آمیز آزمون اتاق انزوا برای داوطلبان فضانوردی در روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرانجام موفقیت آمیز آزمون اتاق انزوا برای داوطلبان فضانوردی در روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید