کارلوس گون با حکم دادگاه توکیو از زندان آزاد می گردد

به گزارش وردپرس کار، مدیر عامل پیشین شرکت خودروسازی رنو-نیسان که با حکم دستگاه قضایی ژاپن به اتهام دست داشتن در یک پرونده جدید فساد اقتصادی به زندان بازگشته بود با رأی دادگاهی در توکیو قرار است تحت وثیقه آزاد گردد.

کارلوس گون با حکم دادگاه توکیو از زندان آزاد می گردد

کارلوس گون اوایل ماه جاری میلادی در حالی پس از طرح اتهام های تازه در پرونده وی که به فرار مالیاتی مربوط می گردد دوباره دستگیر شد که پیشتر با پرداخت وثیقه ای هشت میلیون یورویی از زندان آزاد شده بود.

این تاجر و مدیر صنعتی 65 ساله پس از آگاه شدن از صدور قرار بازداشت مجدد با انتشار پستی در حساب توییتر خود ضمن اعلام این که میخواهد در جریان یک کنفرانس خبری همه واقعیت ها را درباره پرونده قضایی اش در ژاپن فاش کند، نوشته بود: من از همه اتهام های بی پایه و موارد دیگری که علیه من مطرح شده مبری هستم. این بازداشت بخشی از بازی جدید بعضی افراد در شرکت نیسان است که می خواهند با اعمال نفوذ نزد دادستان مانع از طرح دفاعیات من بشوند. تمام اینها یک توطئه است.

مدیر عامل پیشین شرکت خودروسازی رنو - نیسان حالا پس از گذشت یک ماه از دستگیری و بازداشت مجدد قرار است با پرداخت وثیقه ای چهار و نیم میلیون یورویی از زندان آزاد گردد.

این درحالی است که درخواست دادستانی ژاپن برای لغو حکم آزادی موقت گون مورد تایید دستگاه قضایی این کشور قرار نگرفته است.

هنوز دلایل تصمیم دستگاه قضایی ژاپن برای آزادی موقت کارلوس گون فاش نشده است اما به گزارش بعضی منابع، قاضی رسیدگی کننده به این پرونده ظاهرا تحت تاثیر استدلال های وکلای گون مبنی بر نبود هیچ گونه احتمال برای از بین بردن شواهد و مدارک و نیز فرار وی قرار گرفته اند. وکلای کارلوس گون همچنین اعلام نموده اند که قاضی و مسئولان قضایی ژاپن را در جریان ناراحتی جسمانی موکل خود که از نارسایی مزمن کلیوی رنج می برد، قرار داده اند و این مسئله نیز می تواند بر تصمیم دادگاه برای صدور حکم آزادی موقت تاثیر گذاشته باشد.

در حکم دادگاه آمده است که گون در صورت خروج از زندان تحت شرایطی سخت تحت نظارت و بازداشت خانگی قرار خواهد گرفت و اجازه نخواهد داشت ژاپن را ترک کند. دادگاه توکیو همچنین تاکید نموده است که تمهیدات ویژه ای را برای جلوگیری از هرگونه اقدام در جهت از بین بردن مدارک و شواهد پرونده به کار گرفته است.

مهم ترین اتهام مطرح بر ضد مدیر عامل پیشین شرکت خودروسازی رنو-نیسان به کوشش وی طی سال های 2015 تا 2018 برای انتقال 15 میلیون دلار از دارایی های شرکت نیسان به حساب شرکت دیگری مربوط می گردد که عملا در اختیار خود او بوده است.

دادستان ژاپن نیز پیشتر اعلام نموده بود که آقای گون دست کم 5 میلیون دلار از این مبلغ را که در واقع جزئی از درآمدهای شرکت نیسان بوده برای استفاده شخصی مصرف نموده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "کارلوس گون با حکم دادگاه توکیو از زندان آزاد می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارلوس گون با حکم دادگاه توکیو از زندان آزاد می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید