گوگل استفاده از مواد بازیافتی را به اوج رساند

شرکت گوگل در راستای اهداف محیط زیستی خود استفاده از مواد بازیافتی را در ساخت محصولات به حداکثر رسانده است و می خواهد تا سال 2022 همه محصولات خود را بدون کربن عرضه کند.

گوگل استفاده از مواد بازیافتی را به اوج رساند

به گزارش خبرنگاران و به نقل از انگجت، گوگل به مدت سه سال است که سخت افزارهای مصرفی خود را مانند گوشی های هوشمند پیکسل و بلندگوهای هوشمند گوگل هوم مینی با نام تجاری ساخته شده توسط گوگل و کاملا از مواد بازیافتی فراوری می نماید و این کار را هر از گاهی در چند محصول دیگر نموده است.

اکنون گوگل آماده است تا در این راه ثابت قدم تر گردد. گوگل می گوید از سال 2022، همه محصولات فراوری شده توسط این شرکت با برند ساخته شده توسط گوگل از مواد بازیافت شده ساخته خواهد شد و تا سال 2020، صد درصد محصولاتی که به مشتریان ارائه می گردد بدون کربن خواهند بود.

این کار در راستای کوشش های گوگل برای حفظ محیط زیست انجام می گردد. این شرکت از سال 2017 تا 2018، میزان انتشار کربن در محصولات خود را 40 درصد کاهش داده است و پروژه پاور(Power Project) گوگل تا سال 2023 یک میلیون دستگاه تنظیم دما را برای صرفه جویی در مصرف انرژی به خانواده های نیازمند اهدا خواهد نمود و بسیاری از محصولات گوگل از پلاستیک بازیافت شده ساخته می شوند.

البته انتقال به استفاده از مواد بازیافتی همواره آسان نیست. گزارش شده است هنگامی که تیم سخت افزاری گوگل آغاز به کار روی محصول جدیدی کرد که هنوز اعلام نشده است و اواخر سال جاری عرضه خواهد شد، تصمیم گرفت به جای پارچه پلی استر استاندارد صنعتی از مواد بطری های بازیافتی استفاده کند. طبق گزارش ها، دو سال طول کشید تا تیم سازنده از کارایی این مواد در طراحی و مطابقت الزامات فراوریی اطمینان حاصل کند.

اکنون گوگل پیروز شده است همه فراوریات خود از این محصول گمنام را از مواد بازیافتی فراوری کند. این چیزی است که ما احتمالا از اوایل سال 2022 در همه محصولات گوگل شاهد آن خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "گوگل استفاده از مواد بازیافتی را به اوج رساند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل استفاده از مواد بازیافتی را به اوج رساند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید