89 هزار نفر از اتباع خارجی تحت پوشش خدمات تأمین اجتماعی هستند

به گزارش وردپرس کار، احمد خزاعی گفت: سازمان تأمین اجتماعی به عنوان بزرگترین نهاد بیمه ای کشور که قریب به 3 میلیون و 700 هزار نفر مستمری بگیر و 13 میلیون نفر بیمه پرداز اصلی را تحت پوشش دارد و بیش از 43 میلیون نفر در کشور تحت پوشش آن هستند، در حوزه اتباع خارجی بسیار پیگیر و دغدغه مند عمل نموده و نگاه ویژه ای به آن دارد.

89 هزار نفر از اتباع خارجی تحت پوشش خدمات تأمین اجتماعی هستند

وی اضافه نمود: در حال حاضر بیش از 89 هزار نفر از اتباع خارجی تحت پوشش بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی هستند که از این جمعیت، 45 هزار نفر بیمه اصلی و مابقی افراد تبعی هستند. تعداد بیمه شدگان خارجی در خراسان رضوی نیز 3145 نفر است که نسبت به سال قبل 26درصد رشد داشته است.

مدیرکل اتباع سازمان تأمین اجتماعی با تاکید بر اینکه در مناطق و سرزمین های اصلی محدودیتی برای بیمه افراد نداریم و قانون کار و حمایت آن جاری است، گفت: در مناطق آزاد و ویژه مالی، ماده 46 مقررات نیروی انسانی، بیمه و تأمین اجتماعی، مناطق آزاد را مکلف نموده است که راسا یا با مشارکت سازمان تأمین اجتماعی صندوق یا صندوق هایی را به منظور ارائه خدمات بیمه ای و درمانی اعم از غرامت دستمزد ایام بیماری و بارداری، از کارافتادگی کلی و جزئی، مستمری بازنشستگی و فوت و سایر موارد به آنان ارائه بدهند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "89 هزار نفر از اتباع خارجی تحت پوشش خدمات تأمین اجتماعی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "89 هزار نفر از اتباع خارجی تحت پوشش خدمات تأمین اجتماعی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید